Użytkowniku,

Na stronie ifmglobalfunds.com używana jest technologia cookie w celu analizowania ruchu na stronie. Dodatkowo, w celu otrzymania materiałów marketingowych lub podjęcia kontaktu możesz pozostawić nam swoje dane. Zapoznaj się z poniższymi informacjami przed przejściem do strony. Klikając przycisk „przejdź do strony” lub zamykając to okno zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej. W przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com danymi osobowymi jest np. adres IP. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies instalowanych przez IFM Global Funds S.A. na stronie i urządzeniach używanych podczas korzystania ze strony. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych w przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com:


  • - niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią. Obejmuje między innymi dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania usług jak również prowadzenie marketingu i promocji produktów IFM Global Funds S.A.

  • - dobrowolna zgoda - aby móc dostarczyć poradnik lub inne materiały możliwe do pobrania ze strony ifmglobalfunds.com lub aby podjąć kontakt w celu przedstawienia oferty IFM Global Funds S.A.. Udzielenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Zgoda na przetwarzanie danych może być w każdej chwili wycofana.

Dane przetwarzane są do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania:


  • - w przypadku udzielenia zgody - do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań ograniczających tę zgodę,

  • - w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora – do czasu istnienia tego uzasadnionego interesu.


Administratorem danych jest IFM Global Funds S.A. z siedzibą w Katowicach, Al. Wojciecha Korfantego 141 C, 40-154 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000322019, NIP:526-27-50-360, REGON: 015611781, mail: [email protected] Każdy ma prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.


Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych IFM Global Funds S.A.: Monika Piecuch-Krause, mail:[email protected]

Kup online
Wróć
Wyniki Funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania na dzień 31 stycznia 2019 roku
Ikona zegarka Czas czytania: 10

Zapraszam na materiał, w którym opowiem, co dzieje się obecnie na rynkach oraz przedstawię obecny skład funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania.

Negatywne sygnały z gospodarek

Na rynek systematycznie napływa sporo gorszych danych, szczególnie z gospodarek europejskich. Główne z nich to:

- wskaźniki koniunktury w Europie na poziomach recesyjnych

Przemysłowe Wskaźniki PMI w wielu krajach europejskich znajdują się na poziomach poniżej 50, co uznawane jest za sygnał kurczenia się gospodarki. Przykładowo:

  • PMI dla Włoch na poziomie 47,8
  • PMI dla Niemiec na poziomie 49,7

- Niemiecka gospodarka hamuje

Pogarszające się dane o produkcji przemysłowej w Niemczech – produkcja spadła w grudniu 2018 o -3,9% r/r po spadku w listopadzie o -4%.

oraz obniżka prognoz wzrostu gospodarczego na 2019 r. z 1,7% do 0,9%

- Recesja we włoskiej gospodarce

Według wstępnych danych, włoska gospodarka skurczyła się w IV kwartale o -0,2% licząc kwartał do kwartału – to drugi spadek z rzędu; w III kwartale PKB spadło o -0,1%

- Kryzys „żółtych kamizelek” we Francji

Prezydent Macron poświęcił swoją dotychczasową politykę; realizacja socjalnych obietnic, czyli:

  • wzrost wynagrodzenia dla najuboższych oraz
  • cięcia podatków dla emerytów

spowoduje wzrost deficytu budżetowego w 2019 r. do 3,4% PKB, co oznacza rezygnację z głębokich reform strukturalnych. Jest to problem dla UE

- Rozmowy na linii Waszyngton-Pekin mogą się przedłużać

Trwające rozmowy w kwestiach handlowych między Chinami i USA i nadzieje z nimi związane do tej pory pomagały posiadaczom akcji. Wchodzimy jednak w kluczowy okres dla tej sprawy, ponieważ jeśli do końca lutego umowa nie powstanie, to teoretycznie USA nałożą 25% cła na cały import z Chin. Możliwy jest scenariusz wydłużający termin wprowadzenia ceł w życie. Trudno jednak przewidzieć, co się stanie, a niepewność może rynkom ciążyć.

Jeśli chodzi o budowę portfela, dokonaliśmy w styczniu istotnych zmian.

Po trudnym dla inwestorów grudniu 2018, styczeń 2019 roku stał pod znakiem bardzo silnego, nieprzerwalnego odbicia cen akcji na globalnych rynkach. W odreagowanie cen, nieprzerwane żadną korektą, było zbyt szybkie i możemy spodziewać się w najbliższym czasie powrotu do spadków cen.

Dlatego też sprzedaliśmy wszystkie instrumenty z ekspozycją na wzrosty cen akcji w USA i Europie oraz nabyliśmy szereg instrumentów zarabiających na spadkach giełd europejskich oraz amerykańskiej. Obecnie, skład Funduszu Globalny Aktywnego Inwestowania jest następujący: • ponad 44% portfela stanowią instrumenty z ekspozycją na spadki cen akcji w Europie, głównie indeksów DAX 30, CAC40 oraz FTSE MIB;

13% portfela to instrumenty zarabiające na spadkach cen amerykańskich indeksu S&P500; Uwzględniając efekt dźwigni finansowej, całkowita ekspozycja na spadki cen akcji przekracza 80%.

18%portfela stanowią instrumenty z ekspozycją wzrosty cen obligacji rynków wschodzących denominowanych w lokalnych walutach tych rynków;

13% to inwestycja bezpośrednio w obligacje grackie oraz włoskie

• niespełna 4% to instrument zarabiający na wzroście cen obligacji skarbowych w USA

• pozostała część portfela (8%) to gotówka zabezpieczająca przed ryzykiem walutowym

Roczna stopa zwrotu tytułu P w PLN na dzień 31.01.2019 wyniosła 5,1%. W styczniu 2019 fundusz zarobił 4,43%.

Dziękuję Państwu za uwagę i zapraszam na kolejny materiał.

Aleksander Jawień, Współzarządzający funduszem IFM Globalny Aktywnego Inwestowania.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Wyniki funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania na dzień 31 października 2018 roku

Zapraszam na materiał, w którym opowiem o wynikach funduszu IFM Global (...)

Czytaj więcej

Gościem programu Bilans na antenie TVN24 Biznes i Świat był Aleksander Jawień, Prezes Zarządu IFM Global Funds S.A.

Gościem programu "Bilans" na antenie TVN24 Biznes i Świat był Aleksand (...)

Czytaj więcej

Wyniki funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania za III kwartały 2018 roku

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem podsumowującym wyniki subfun (...)

Czytaj więcej

Wyniki funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania za I półrocze 2018

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem podsumowującym wyniki subfun (...)

Czytaj więcej

Skład i wyniki funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania za miesiąc maj

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem podsumowującym, co działo si (...)

Czytaj więcej

Skład i wyniki funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania za miesiąc czerwiec

Zapraszamy do obejrzenia wideo, w którym przedstawiamy skład i wyniki (...)

Czytaj więcej

Skład i wyniki funduszu IFM Globalny Ostrożnego Oszczędzania za miesiąc czerwiec

Zapraszamy na materiał wideo, w którym przedstawiamy skład i bieżące w (...)

Czytaj więcej

Skład i wyniki funduszu IFM Globalny Ostrożnego Oszczędzania za miesiąc maj

Zapraszamy na materiał wideo, w którym przedstawiamy skład i bieżące w (...)

Czytaj więcej

Skład i wyniki funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania za miesiąc maj

Zapraszamy do obejrzenia wideo, w którym przedstawiamy skład i wyniki (...)

Czytaj więcej

Świetny kwiecień dla IFM Globalnego Ostrożnego Oszczędzania

Witam, zapraszamy na materiał, w którym przedstawiamy skład oraz bieżą (...)

Czytaj więcej

Poznaj korzyści płynące z kupna produktów finansowych IFM Global Funds online

pozbądź się stresu transakcyjnego szyfrowanie i PaybyNet
zminimalizowany czas transakcji tylko 12 minut dzieli Cię od dokonania zakupu
płacisz minimalną
opłatę
kod SMS do autoryzacji transakcji szybkość i wygoda
Wyróżnienia i nagrody Fundusz IFM Globalny Ostrożnego Oszczędzania znalazł się w gronie 15 najlepszych produktów inwestycyjnych 2016 roku wg Gazety Finansowej (Gazeta Finansowa, 23.09.2016).

Zainwestuj w bezpieczne produkty
finansowe otwarte na Ciebie

Potrzebujesz tylko dowodu osobistego i numeru rachunku bankowego

kup online

Inwestowanie w tytuły uczestnictwa Subfunduszu wiąże się z ryzykiem, a Subfundusz nie gwarantuje osiągnięcia celów inwestycyjnych, ani uzyskania określonych wyników inwestycyjnych. Prezentowane dane dotyczące wyników inwestycyjnych są liczone na bazie stopy zwrotu pomniejszonej jedynie o koszty obciążające poszczególne subfundusze, jednakże bez uwzględnienia opłat manipulacyjnych, pobranych podatkówi innych świadczeń, które powinny być wzięte pod uwagę przy wyliczaniu ostatecznej stopy zwrotu z inwestycji. Uczestnicy Subfunduszu muszą się liczyć z możliwością utraty części wpłaconych środków. Stopa zwrotu z inwestycji w tytuły uczestnictwa uzależniona jest od wartości tytułu uczestnictwa w momencie jego zbycia i odkupienia przez Subfundusz oraz od wysokości poniesionej opłaty manipulacyjnej. Dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a potencjalne korzyści z inwestowania w Subfundusz mogą zostać zmniejszone o pobrane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat oraz prowizji. Szczegółowe informacje dotyczące Subfunduszu, w tym opis ryzyka inwestycyjnego, opłaty oraz inne koszty związane z uczestnictwem obciążające Subfundusz oraz informacje o podatku obciążającym dochód z inwestycji znajdują się w Prospekcie informacyjnym, Tabeli Opłat Manipulacyjnych i Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KIID).

Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i nie zawiera propozycji nabycia instrumentu finansowego. Wykresy i diagramy mają charakter wyłącznie ilustracyjny i nie są doradztwem inwestycyjnym ani prognozą. Nie stanowią podstawy do ustalenia zobowiązań żadnej ze stron. Organem nadzoru nad IFM Global Funds S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego w Warszawie. Organem nadzoru nad Subfunduszem jest Commission de Surveillance du Sectour Financier w Luksemburgu.