Użytkowniku,

Na stronie ifmglobalfunds.com używana jest technologia cookie w celu analizowania ruchu na stronie. Dodatkowo, w celu otrzymania materiałów marketingowych lub podjęcia kontaktu możesz pozostawić nam swoje dane. Zapoznaj się z poniższymi informacjami przed przejściem do strony. Klikając przycisk „przejdź do strony” lub zamykając to okno zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej. W przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com danymi osobowymi jest np. adres IP. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies instalowanych przez IFM Global Funds S.A. na stronie i urządzeniach używanych podczas korzystania ze strony. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych w przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com:


  • - niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią. Obejmuje między innymi dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania usług jak również prowadzenie marketingu i promocji produktów IFM Global Funds S.A.

  • - dobrowolna zgoda - aby móc dostarczyć poradnik lub inne materiały możliwe do pobrania ze strony ifmglobalfunds.com lub aby podjąć kontakt w celu przedstawienia oferty IFM Global Funds S.A.. Udzielenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Zgoda na przetwarzanie danych może być w każdej chwili wycofana.

Dane przetwarzane są do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania:


  • - w przypadku udzielenia zgody - do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań ograniczających tę zgodę,

  • - w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora – do czasu istnienia tego uzasadnionego interesu.


Administratorem danych jest IFM Global Funds S.A. z siedzibą w Katowicach, Al. Wojciecha Korfantego 141 C, 40-154 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000322019, NIP:526-27-50-360, REGON: 015611781, mail: [email protected] Każdy ma prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.


Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych IFM Global Funds S.A.: Monika Piecuch-Krause, mail:[email protected]

Kup online
Wróć
JAK OSZCZĘDZAĆ SYSTEMATYCZNIE? CZ.1
Ikona zegarka Czas czytania: 7

Droga Do Zdobycia Jednorazowo Większej Kwoty Pieniędzy Nie Jest Prosta.

W przypadku osób, które nie wygrały ich na loterii i nie dostały spadku, wymaga dużej konsekwencji i ciężkiej pracy. Sposobem na uzbieranie sporego „woreczka” pieniędzy jest ich systematyczne oszczędzanie.

Skoro nasze zarobki są regularne, otrzymujemy je co miesiąc, to co miesiąc możemy spróbować coś odłożyć. Ważne, by dotrzymać danej sobie obietnicy systematyczności. Efekty systematycznego oszczędzania mogą być zaskakująco dobre! Czym jest owo systematyczne oszczędzanie?

Istota Systematycznego Oszczędzania

Systematyczne oszczędzanie pieniędzy to regularne (np. co miesiąc) odkładanie określonej kwoty (np. 300 zł lub 500 zł z rządowego programu Rodzina 500+), w celu zgromadzenia większej sumy pieniędzy. Kwoty te mogą być gromadzone w domowej szufladzie, na koncie oszczędnościowym w banku lub na specjalnie przygotowanych do tego celu programach systematycznego oszczędzania, dostępnych w ofercie wybranych instytucji finansowych. W kolejnych odsłonach naszego cyklu przyjrzymy się dokładnie każdej z wymienionych metod.

Część osób może stwierdzić, że odkładanie 500 zł co miesiąc nie ma większego sensu, bo z jednej strony obciąża to budżet domowy, a z drugiej zapewne i tak nie uzbiera się z tego znacząca kwota. Nic bardziej mylnego! Odkładając co miesiąc 500 zł przez 15 lat uzbieramy aż 90 000 zł! To duży kapitał!

Powyższa kwota jest tylko sumą miesięcznych ”składek”. A przecież to, co z każdym miesiącem dokładamy pracuje w międzyczasie. W kolejnych odcinkach pokażemy, że wartość uzbieranych pieniędzy będzie wyższa niż 90 000 zł, bo działa mechanizm tzw. procentu składanego.

Wiemy już, co to jest systematyczne oszczędzanie. Ale właściwie, po co to robić?

Korzyści Płynące Z Systematycznego Oszczędzania

„Jeśli zaczniesz oszczędzać (…) dostatecznie wcześnie, dojdziesz do punktu, kiedy utrzymywać cię będą twoje pieniądze. To tak, jakby mieć bogatego wujka lub ciocię wysyłających gotówkę, pokrywającą twoje potrzeby aż do końca życia, a ty nie musisz nawet wysyłać listu z podziękowaniami ani odwiedzać ich na urodziny”

– ta złota myśl giełdowego guru Petera Lyncha oddaje w dużej mierze sens gromadzenia pieniędzy.

Główne korzyści płynące z systematycznego odkładania pieniędzy to:

  • Poczucie Bezpieczeństwa

Regularnie budowane oszczędności i sama świadomość, że je posiadamy, powoduje, że czujemy się bezpieczniej. W przypadku sytuacji losowych, które mogą wystąpić w naszym życiu wiemy, że jesteśmy w stanie pokryć ich negatywne konsekwencje z własnych, zaoszczędzonych pieniędzy.

  • Niezależność finansowa

Dzięki oszczędnościom wzrasta nasza niezależność finansowa – w przypadku nieoczekiwanych wydatków nie musimy pożyczać pieniędzy od rodziny, znajomych czy w banku.

Po Co W Ogóle Oszczędzać?

Jak wspomnieliśmy, do systematycznego oszczędzania może nas motywować chęć zapewnienia sobie i naszym bliskim bezpieczeństwa oraz niezależności finansowej w obliczu nieprzewidzianych wydatków, czy kumulowania pieniędzy na konkretny cel. Może też być tak, że już dzisiaj wiemy, że w przyszłości będziemy musieli ponieść jakiś większy wydatek na zaspokojenie jakiejś naszej potrzeby.

Ile Potrzebujemy Na Konkretne Cele?

500 zł co miesiąc na samochód

Przypuśćmy, że kupiliśmy samochód, który będziemy chcieli zmienić za 5 lat. Będziemy na ten cel potrzebować ok. 30 tysięcy zł. Możemy zacząć oszczędzać już dziś, odkładając co miesiąc 500 zł, aby zabezpieczyć gotówkę potrzebną na sfinansowanie wymiany samochodu.

300 zł co miesiąc na remont

Zrobiliśmy właśnie remont naszego mieszkania i wiemy, że za pięć lat będziemy chcieli zrobić kolejny remont, który będzie nas kosztował 18 tysięcy zł. Możemy zacząć oszczędzać już dziś, odkładając co miesiąc 300 zł, aby zabezpieczyć gotówkę potrzebną na sfinansowanie remontu za 5 lat.

1000 zł co miesiąc na mieszkanie dla dziecka

Wysłaliśmy naszą pociechę do 1 klasy szkoły podstawowej. Chcielibyśmy zapewnić dziecku udany strat w dorosłe życie, finansując za 15 lat zakup mieszkania o wartości ok. 180 tysięcy zł Możemy osiągnąć ten cel odkładając miesięcznie 1 000 zł.

A może po prostu marzymy o jakiejś podróży, nauce języka, czy realizacji jakiejś pasji? Wszystko to w zasięgu naszych możliwości. Nie trzeba być milionerem…

Co Dalej?

Wiemy, co to jest systematyczne oszczędzanie. Potrafimy wyliczyć, ile możemy co miesiąc nie „zużyć” pieniędzy i odkładać je. Rozumiemy, że możemy w ten sposób skumulować dużą sumę. Zapewnimy sobie poczucie bezpieczeństwa i niezależności finansowej. To dla nas ważne korzyści. To pozwoli nam pozytywnie myśleć o realizacji w przyszłości szeregu naszych celów. Wszystko jasne i oczywiste. Jak to zacząć? Czy to trudne, czy może banalnie proste? Jakie niesie ze sobą konsekwencje i jakie zapewnia nam korzyści? Co dodatkowo wziąć pod uwagę? Kiedy zacząć oszczędzać, już, czy „za chwilę”?

Zapraszamy Do Kolejnych Odcinków…

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Informacja Zarządu Funduszu Bright Cap

Dnia 3 marca br. odbyła się ostatnia wycena subfunduszu Bright Cap IFM (...)

Czytaj więcej

Październik: Euforia ogarnia światowe parkiety

Kluczowe wydarzenia października: • Giełda w USA na szczytach • FE (...)

Czytaj więcej

JAK OSZCZĘDZAĆ SYSTEMATYCZNIE? CZ.2

Jak oszczędzają Polacy? W poprzedniej publikacji z cyklu OSZCZĘDZAJ SY (...)

Czytaj więcej

Dlaczego INWESTOWANIE GLOBALNE jest cool?

Globalne inwestowanie – co to jest? Z określeniem „globalny” spotykamy (...)

Czytaj więcej

Skład i wyniki funduszu IFM Globalny Ostrożnego Oszczędzania za miesiąc maj

Zapraszamy na materiał wideo, w którym przedstawiamy skład i bieżące w (...)

Czytaj więcej

Brak zdecydowanego ruchu na głównych rynkach w maju

Większość światowych giełd zakończyła maj na plusie. Inwestorzy z uwag (...)

Czytaj więcej

Świetny kwiecień dla IFM Globalnego Ostrożnego Oszczędzania

Witam, zapraszamy na materiał, w którym przedstawiamy skład oraz bieżą (...)

Czytaj więcej

Kwiecień zdominowany przez wybory we Francji

Kwiecień był udanym miesiącem dla większości giełd. Inwestorzy wyczeki (...)

Czytaj więcej

Meksykańskie aktywa w górę – czy to koniec problemów

W ciągu ostatniego kwartału meksykańskie rynki finansowe radziły sobie (...)

Czytaj więcej

Pęcznieje bańka na rynku kredytów samochodowych w USA

W 2008 roku kredyty hipoteczne o zwiększonym ryzyku (subprime mortgage (...)

Czytaj więcej

Poznaj korzyści płynące z kupna produktów finansowych IFM Global Funds online

pozbądź się stresu transakcyjnego szyfrowanie i PaybyNet
zminimalizowany czas transakcji tylko 12 minut dzieli Cię od dokonania zakupu
płacisz minimalną
opłatę
kod SMS do autoryzacji transakcji szybkość i wygoda
Wyróżnienia i nagrody Fundusz IFM Globalny Ostrożnego Oszczędzania znalazł się w gronie 15 najlepszych produktów inwestycyjnych 2016 roku wg Gazety Finansowej (Gazeta Finansowa, 23.09.2016).

Zainwestuj w bezpieczne produkty
finansowe otwarte na Ciebie

Potrzebujesz tylko dowodu osobistego i numeru rachunku bankowego

kup online

Inwestowanie w tytuły uczestnictwa Subfunduszu wiąże się z ryzykiem, a Subfundusz nie gwarantuje osiągnięcia celów inwestycyjnych, ani uzyskania określonych wyników inwestycyjnych. Prezentowane dane dotyczące wyników inwestycyjnych są liczone na bazie stopy zwrotu pomniejszonej jedynie o koszty obciążające poszczególne subfundusze, jednakże bez uwzględnienia opłat manipulacyjnych, pobranych podatkówi innych świadczeń, które powinny być wzięte pod uwagę przy wyliczaniu ostatecznej stopy zwrotu z inwestycji. Uczestnicy Subfunduszu muszą się liczyć z możliwością utraty części wpłaconych środków. Stopa zwrotu z inwestycji w tytuły uczestnictwa uzależniona jest od wartości tytułu uczestnictwa w momencie jego zbycia i odkupienia przez Subfundusz oraz od wysokości poniesionej opłaty manipulacyjnej. Dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a potencjalne korzyści z inwestowania w Subfundusz mogą zostać zmniejszone o pobrane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat oraz prowizji. Szczegółowe informacje dotyczące Subfunduszu, w tym opis ryzyka inwestycyjnego, opłaty oraz inne koszty związane z uczestnictwem obciążające Subfundusz oraz informacje o podatku obciążającym dochód z inwestycji znajdują się w Prospekcie informacyjnym, Tabeli Opłat Manipulacyjnych i Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KIID).

Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i nie zawiera propozycji nabycia instrumentu finansowego. Wykresy i diagramy mają charakter wyłącznie ilustracyjny i nie są doradztwem inwestycyjnym ani prognozą. Nie stanowią podstawy do ustalenia zobowiązań żadnej ze stron. Organem nadzoru nad IFM Global Funds S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego w Warszawie. Organem nadzoru nad Subfunduszem jest Commission de Surveillance du Sectour Financier w Luksemburgu.